niedziela, 30 września 2012

„1001 wynalazków, które zmieniły świat”


Tytuł: „1001 wynalazków, które zmieniły świat”
Wydawnictwo: Elipsa (Publicat)
Liczba stron: 960
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-245-9604-1
Cena: 99,00 zł (Na stronie wydawcy: 84,15zł)
Dostępna też: Księgarnia Gandalf


Zewsząd otaczają nas urządzenia, które ułatwiają nam codzienne życie. Długopis, papier, odkurzacz, garnek, telewizor, komputer… to jedynie kilka rybek pływających w morzu innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu uproszczenie poszczególnych czynności i skrócenie czasu ich wykonywania. Wyobraźcie sobie sytuację, w której by dowiedzieć się co słychać u rodziców, trzeba by przejść na nogach 10 kilometrów. Tak oto, na czynność, która obecnie zajmuje nam dosłownie chwilę (bo przecież można zadzwonić, albo wsiąść do auta i znaleźć się u nich dosłownie w paręnaście minut) poświęcilibyśmy kilka godzin. Nie zastanawia was czasami jakiż to geniusz wymyślił odkurzacz? Dzięki niemu nie musimy już zamiatać podłogi, na kolanach, za pomocą małej miotełki. A co z żarówką, czy też świecą? Dzięki nim możemy wykonywać wiele czynności zarówno za dnia jak i w nocy. Wyobrażacie sobie życie bez tych wszystkich innowacji, których używamy na co dzień?

Książka „1001 wynalazków, które zmieniły świat” to pozycja niezwykła. Stanowi ona źródło wiadomości na temat najważniejszych wynalazków technicznych ludzkości. Całość została podzielona na kolejne okresy dziejów naszego świata. Z tego niezwykłego przewodnika możemy dowiedzieć się kto wymyślił biustonosz, folie bąbelkową, szminkę, miecz, maszynę do pisania, klej, pocztę elektroniczną i wiele innych, zaskakujących wynalazków. Bardzo pomocne w posługiwaniu się tą pozycją są indeksy wynalazców i wynalazków. Dzięki nim z łatwością możemy znaleźć konkretne, interesujące nas wiadomości. Publikacja „1001 wynalazków, które zmieniły świat” została przygotowana przez zespół naukowców, projektantów, historyków i antropologów. Dzięki nim możemy cieszyć się świetnie przedstawioną wiedzą.

Uważam, że jest to książka przydatna w każdym domu. Zawarte w niej informacje mogą nie tylko zaspokoić naszą ciekawość, czy pomóc dziecku w nauce, ale i pozwolić nam zabłysnąć, wśród przyjaciół, naprawdę ciekawą wiedzą. Wielką zaletą tej pozycji, obok bardzo ciekawej treści, są liczne zdjęcia obrazujące wybrane wynalazki.

Serdecznie polecam nie tylko, tym głodnym wiedzy, ale i czytelnikom poszukującym inspiracji. :)


*Okładka pochodzi ze strony: http://www.najlepszyprezent.pl/sklep/main.php?m=main&c=product&a=show&prodid=7394
Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Publicat :)


12 komentarzy:

 1. Z ciekawości chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. z samej ciekawości bym ją przejrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubie ksiazki z serii 1001 czegos, wiec rowniez ta mnie zainteresowala :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie;) Jeżeli książka naprawdę jest dobrze opracowana, to chyba warto ją mieć. Na pewno nie zdołałabym zapamiętać wszystkich wynalazców, ale może chociaż kilku twórców charakterystycznych urządzeń..;)

  OdpowiedzUsuń
 5. brzmi świetnie, chętnie przygarnęłabym ją na swoją półkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię tego typu książki, więc i po tę z chęcią bym sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe, ale mnie takie rzeczy dość szybko nudzą i raczej nie wytrzymałabym pierwszej setki wynalazków :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka idealna dla mojego chłopaka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka pewnie ciekawa, ale nie dla mnie się raczej nie nadaje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tematyka sama w sobie ciekawa, ale niestety obawiam się, że nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam takie pozycje, w swojej biblioteczce ma kilka tego typu lektur, czytanie ich było dla mnie wielką radocha i odkryciem, bo niby człowiek coś wie, a tak naprawdę guzik wie, dlatego dla mnie tego typu publikacje to strzał w dziesiątkę.

  OdpowiedzUsuń