niedziela, 12 sierpnia 2012

Joanna Opiat-Bojarska – „Blogostan”


Tytuł: „Blogostan”
Autor: Joanna Opiat-Bojarska
Wydawnictwo: Replika
Liczba stron: 308
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-76741-78-9
Cena: 29,90 zł
Dostępna też: Księgarnia Gandalf

„Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.” William Szekspir

Internet – magiczne narzędzie spełniania marzeń, szybkiej komunikacji i zdawałoby się nieskończony zbiór wiedzy. Co się stanie gdy jeden z największych uproszczeń ludzkiego życia przerodzi się w narzędzie manipulacji i przyczynę choroby? Co jeśli niewłaściwie wykorzystywany stanie się przyczyną ludzkiego upadku?

Bohaterką książki „Blogostan” jest Sylwia Michalak. Wiedzie ona z pozoru szczęśliwe życie. Nowa praca pełna perspektyw i kochający chłopak mają jednak swoje gorsze strony. Szef zalega z wypłacaniem pensji już nie po raz pierwszy, a chłopak niezmiennie myśli tylko o imprezach i dobrej zabawie. Sylwia zakłada bloga chcąc podzielić się swoim codziennym życiem z innymi. Opisuje na nim wszystko co uważa za istotne dla siebie i mogące zaciekawić innych (relacje z chłopakiem, rozwód rodziców itp.). Blogowanie będące wypełniaczem wolnego czasu i możliwością wyżalenia się nieznanym osobom przeradza się w końcu w obsesję. Do czego ją to doprowadzi?

Książkę Joanny Opiat-Bojarskiej czyta się ze sporą przyjemnością i lekkością mimo, że poruszany w niej temat jest problemem poważnym. Powieść w pewnej części jest przestrogą przed zbytnim zatracaniem się w świecie wirtualnym, który może stać się uzależnieniem stawiającym na szali nasze życie. Często się zdarza, że kiedy zawodzi nas świat realny, najbliżsi „wbijają” nam noże prosto w serce – zwracamy się w stronę świata wirtualnego. Świata, w którym możemy wyżalać się dowoli, zachowując pewną anonimowość. Jednak ta wirtualna przestrzeń z łatwością może przerodzić się w narkotyk, który dawkowany w nadmiarze bądź też niewłaściwy sposób, doprowadzi do nieszczęśliwego zakończenia.

Joanna Opiat-Bojarska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Prowadzi firmę działającą na rynku nieruchomości. „Blogostan” nie jest pierwszą powieścią autorki. Swoją przygodę z pisaniem zapoczątkowała dziełem pod tytułem: „Kto wyłączy mój mózg?”. Książkę polecam wszystkim! Już sama okładka powieści hipnotyzuje swoim pięknem, pewną delikatnością i intymnością. Warto także zajrzeć na bloga autorki: www.opiatbojarska.blog.pl


*Okładka pochodzi ze strony: http://replika.eu/szukaj.php?wyd=0&id3=384&k=&tyt=&szuk=1Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika:)


20 komentarzy:

 1. Już czytałam kilka razy na temat tej książki i myślę, że mogłaby mnie zainteresować. Po pierwsze porusza ważny temat, a po drugie pewnie daje do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. czytałam i książka nawet mi się spodobała
  choć nie takiego zakończenia się spodziewałam...
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca tematyka. Ważne jest by poruszać to zagadnienie. Ku przestrodze - przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka zainteresowała mnie już dość dawno, więc rozejrzę się za nią. Dobrze, że porusza problem, który coraz częściej dotyka współczesnych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiła mnie Twoja recenzja i tematyka książki. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się ją zdobyć.
  Pozdrowienia :-))

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam wiele recenzji tej książki i jestem nią oczarowana. Chciałabym móc się nareszcie z nią zapoznać. Zazdroszczę, że masz ją za sobą. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się bardzo ciekawie. W najbliższym czasie postaram się przeczytać :)
  Zapraszam :
  http://ksiazka-na-kazdy-dzien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczna okładka!
  A temat ciekawy i zapewne ważny.
  Szczególnie dla wszystkich nas działających na blogach ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka trafiła w temat, który jest obecnie bardzo popularny, a to już duży plus. Cytat, który dałaś na początku, to jeden z moich ulubionych. Same zachęty, żeby sięgnąć po tę książkę. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam sporo o tej książce. Mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie słyszałam jeszcze o tej książce ale wydaję się być bardzo ciekawa :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Okładka jest przecudowna. :) Temat wydaje się być interesujący, chyba rozejrzę się za tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 13. Już jakiś czas temu czytałam tę ksiązke i bardzo mile ją wspominam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam ja na swojej liście do przeczytania:) Może być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 15. Rzeczywiście, okładka jest piękna. A temat w pewnym stopniu bliski chyba wszystkim blogerom. I ja chętnie przeczytałabym tę powieść;)

  OdpowiedzUsuń
 16. o, mój mąż by powiedział, że to dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Muszę koniecznie, koniecznie przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 18. Książka na czasie i osadzona w znanym nam blogowym światku ;)
  Myślę, że może to być interesująca lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Raczej nie przepadam za współczesną literaturą polską, ale to już kolejna pozytywna recenzja na temat tej książki, więc nie widzę nic przeciwko temu, by po nią sięgnąć ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń