poniedziałek, 30 lipca 2012

Marcin Wroński – „Skrzydlata trumna”


Tytuł: „Skrzydlata trumna”
Autor: Marcin Wroński
Czyta: Tomasz Sobczak
ISBN: 978-83-63162-48-1
Czas nagrania: 8 godz. 55 min.
Rok wydania: 2012
Cena: 34,90 zł
Biblioteka Akustyczna
Dostępna też: Księgarnia Gandalf

Czasami natłok codziennych czynności, które musimy wykonać, nie pozwala nam usiąść z herbatką/kawką (niepotrzebne skreślić) w dłoni i spokojnie poczytać. Trzeba ugotować obiad by wykarmić całą rodzinkę, posprzątać – bo przecież w każdej chwili mogą nas odwiedzić znajomi lub – o zgrozo! – teściowie. W takich momentach bardzo lubię korzystać z audiobooków, których można słuchać za pomocą odtwarzacza mp3 bądź innego cuda technologii. Przyznam, że rzadko używam takiej formy zaspokajania pasji czytelniczej. Kocham fakturę papieru, szelest przekładanych kartek, zapach książek i niełatwo jest mi się z tym rozstać. Jednak coraz częściej dostrzegam wielkie plusy książek w postaci nagrania, którego można spokojnie wysłuchać podczas wykonywania rutynowych czynności.

Kryminały są dla mnie nieodkrytym jak dotąd lądem, do którego powoli się zbliżam wiosłując w łódeczce pomimo niesprzyjających fal. Za plecami wielki archipelag wysp po brzegi wypełnionych fantastyką. Jednak w życiu ludzkim zawsze nadchodzi taki czas, w którym biedny człeczyna zaczyna rozumieć, że to co ma, to czego doświadczył, trochę mu się przejadło. Czas najwyższy odkryć nowe horyzonty! Mimo przeciwności losu, niczym Robinson Crusoe, musi pokonać własne słabości i odkryć nowy ląd w całej jego okazałości.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Co sprawiło, że sięgnęłam po „Skrzydlatą trumnę” Marcina Wrońskiego? Był to intrygujący tytuł, pod którym tak naprawdę mogło kryć się wszystko. Przyznam, że jest to pierwsza pozycja tego autora, z którą się zapoznałam. Jedno jest pewne – nie jest to koniec naszej obiecującej znajomości. Nie jest to też koniec mojego, świetnie się zapowiadającego, romansu z kryminałem.

„Skrzydlata trumna” przedstawia losy komisarza Zygi Maciejewskiego. Marcin Wroński stworzył całą serię poświęconą temu bohaterowi. Najnowszym tomem tego cyklu jest właśnie opisywana przeze mnie książka. Historia rozpoczyna się śledztwem w związku z podejrzanym samobójstwem stróża Lubelskiej Wytwórni Samolotów. Sprawa wydaje się być prosta, a powodem desperackiego kroku, według „Expresu Lubelskiego i Wołyńskiego”, jest nieodwzajemniona miłość. Kiedy już ma dojść do zamknięcia sprawy komisarz Maciejewski odkrywa, że ciało znajdujące się w trumnie tak naprawdę nie należy do osoby, której wszyscy się spodziewali. Zaczyna się śledztwo, a skala przestępstwa zdaje się wykraczać poza kompetencje komisarza. Jak poradzi sobie z tą sprawą?

Pozycję tę serdecznie polecam nie tylko fanom kryminału, ale i osobom, które chcą rozpocząć, ociekającą krwią i tajemnicą, przygodę z tym gatunkiem.


*Okładka pochodzi ze strony: http://www.bibliotekaakustyczna.pl/audiobook,2,166,Skrzydlata_trumnaZa możliwość wysłuchania książki serdecznie dziękuję Bibliotece Akustycznej :)

18 komentarzy:

 1. może kiedyś sięgnę... jednak z pewnością nie po audiobooka ;] wolę papier albo ebooka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie sięgnę, w podróży dobrze słucha się audiobooki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię audiobooków, ale w ogóle jakoś mnie sama fabuła nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sięgnę, ale po zwykłą wersję

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam na oku ale w wersji papierowej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi ciekawie. Chętnie bym przeczytała. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi interesująco. Ciekawe, jak Polak poradził sobie z kryminałem:) Trzeba sprawdzić!

  OdpowiedzUsuń
 8. Kryminały czytam:
  a)kiedy nic innego nie mam do przeczytania
  b) kiedy mam najzwyczajniej w świecie fazę na kryminały.
  Ale sumując, to nie jest tego zbyt wiele.
  Z audiobookami nie mam dobrej znajomości. Jedyny raz, kiedy wypróbowałam taką formę, były wakacje, kiedy MUSIAŁAM przeczytać Chłopów. W pewnym momencie zdenerwowałam się, że o dużo za wolno to idzie.
  Koniec końców, wymęczyłam całych Chłopów (no i parę rozdziałów wysłuchałam), chociaż potem okazało się, że mogłam skończyć przeczytawszy drugą część.

  OdpowiedzUsuń
 9. kryminały i thrillery to u mnie podstawa, jeszcze często jakaś dobra biografia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O to coś dla mnie, rozejrzę się za tym autorem, bo go jeszcze nie znam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba powinnam przekonać się do audiobooków. Jak widać, ma to kilka pozytywnych stron :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Brzmi ciekawie. :) No i chętnie zapoznałabym się z jakimś audiobookiem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pokutę w dobrej cenie można jeszcze kupić na Dedalusie. ja obie książki Lönnaeusa dopadłam w ich stacjonarnym sklepie we Wrocławiu, ale w sieci też są:
  http://dedalus.pl/p/31/12134/pokuta-olle-lonnaeus--sensacja.html

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo chętnie zapoznam się z tą książką. ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Lubię od czasu do czasu przeczytać jakiś ciekawy kryminał. Tutaj wprawdzie jest w formie audiobooka, ale będę miała jego tytuł na uwadze i jak się na niego natknę, to chętnie bliżej poznam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakoś nie mogę się przekonać do audiobooków, choć to przydatna rzecz :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Czuję się zachęcona, ale jeżeli sięgnę po tę książkę, to tylko w wersji papierowej. Nie mogę się przekonać do audiobooków.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Brzmi ciekawie i intrygująco, chociaż przygodę z kryminałem już dawno rozpoczęłam na pewno sięgnę po tą pozycję:)

  OdpowiedzUsuń