poniedziałek, 2 lipca 2012

FISZKI. Słownictwo 1 – język angielski.

Wydawnictwo: Cztery Głowy
Cena: 59,99 złKocham uczyć się języków, bo jak mawiał Andrzej Markowski:

„Język to najlepszy, najbardziej wyrafinowany, ale bywa, że i perfidny pośrednik w kontaktach międzyludzkich – od tych ściśle intymnych, poprzez codzienne, prywatne i oficjalne, do szczególnie wysublimowanych – w utworach literackich. To najdoskonalszy środek służący wymianie informacji, a także ich gromadzeniu i przechowywaniu.”

Za najlepszą metodę nauki języka obcego uważam fiszki. Nauka za ich pomocą jest stosunkowo tania, przyjemna i szybka. Na serię „Słownictwo” Wydawnictwa Cztery Głowy z języka angielskiego składa się sześć zestawów zawierających słownictwo na poziomie biegłości językowej od A1 do C2. Każda z części zawiera od około 2200 do 2500 haseł. Na cały kurs składa się ponad 14 000 słów i zwrotów. Do każdego zestawu dołączone jest dwukieszonkowe etui oraz osobny Memobox.

Fiszki. Słownictwo 1 – język angielski obejmują poziom biegłości językowej A1. Na całość składa się 2200 haseł zawartych na 1100 niewielkich kartonikach. Zestaw (tak jak każdy z tej serii) zawiera hasła uporządkowane w pięćdziesięciu grupach tematycznych, takich jak: liczby, miasto, nauka i edukacja, odżywianie, prawo, transport, wygląd, zdrowie czy też życie codzienne. Możemy uczyć się w dowolnej kolejności, poczynając od kategorii, która najbardziej nas interesuje. Bardzo wielką zaletą jest osobny Memobox. W przypadku Startera Memobox i pudełko do przechowywania fiszek stanowiły jedno, co było wygodne ze względu na niewielką liczbę kartoników. Seria Słownictwo oprócz etui na fiszki zawiera również osobny Memobox (na którym znajduje się schemat składania). Jestem wielką miłośniczką tego genialnego sposobu nauki, który przy pomocy pięcioetapowego treningu pozwala na efektywniejsze zapamiętanie przyswajanego materiału.

Do serii można także dokupić wersje audio kursu, które również składają się z sześciu części, odpowiadających kolejnym poziomom zaawansowania. Każda płyta zawiera około 200 minut nagrań. Z wersji audio tego kursu jeszcze nie korzystałam, ale na pewno się w nią zaopatrzę by podszlifować wymowę, która tak naprawdę jest moim największym problemem.

Fiszki. Słownictwo 1 – język angielski (tak jak i pozostałe części) polecam wszystkim. Żyjemy w czasach, w których znajomość języka angielskiego bywa niezbędna, dlatego warto opanować go w jak najbardziej przyjemny i mało frustrujący sposób. Obecnie wydawnictwo Cztery Głowy posiada wielkie zniżki (szczególnie w przypadku całego zestawu Słownictwa, przecenionego z 479,88 na 299,94 zł!).

Zdjęcia pochodzą ze strony: www.fiszki.pl


Za fiszki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Cztery Głowy:

22 komentarze:

 1. Angielski - moja miłość. *_*

  OdpowiedzUsuń
 2. O, koniecznie muszę dopaść te fiszki! Z całą pewnością by mi się przydały! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo przydatna pozycja, z chęcią kiedyś sobie kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęcające do nauki! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. raczej nie decyduję się na materiały do nauki języków, jednak nad fiszkami z angielskiego zaczynam się zastanawiać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooj nie ma co się zastanawiać ;D to powaznie genialna metoda nauki. ;)

   Usuń
 6. Mam Słownictwo 4 - genialne! :D
  +mogłabyś wyłączyć weryfikację obrazkową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udało sie wylączyć ;D mam taka nadzieję ;D

   Usuń
 7. Mam identyczne ;D Ciekawe zagadnienia tam są. Aż wrócę do nich jutro. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Język angielski, a więc coś dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydaje się być całkiem fajne :D a ja kocham angielski :)

  OdpowiedzUsuń
 10. mam podobne i świetnie się sprawdzają :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Angielskiego nigdy za wiele, ale i tak wolałabym fiszki do japońskiego :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak trzymać! ;D Język Japoński jest najlepszy. :P

   Usuń
 12. Może gdyby to było jakieś 10 lat temu... Niestety, mi już nie są potrzebne, aczkolwiek dobry sposób na naukę języka. Teraz przydałyby mi się francuskie ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Hej. Zaprosiłam Cię do zabawy. Więcej tu: http://invisibl3e.blogspot.com/2012/07/zabawa-dla-blogerow-11-pytan.html
  Ps. Dodałam do obserwowanych i liczę na rewanż :D.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 15. Fiszki są doskonałym sposobem jeśli chcemy zdecydowanie zwiększyć nasze słownictwo w danym języku obcym. Dobrym sposobem na skuteczną naukę języka angielskiego jest wybranie się na kurs https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kurs-angielskiego-conversational-english dzięki któremu z pewnością podniesiemy naszą wiedzę z tego języka.

  OdpowiedzUsuń
 16. Kiedyś z powodzeniem używałem fiszek i dość dużo się z nich nauczyłem. Ja jeszcze z miłą chęcią korzystam z aplikacji https://www.jezykiobce.pl/angielski/1120-angielski-gramatyka-aplikacja-mobilna.html która doskonale sprawdza się w każdych warunkach. Jestem zdania, że nauka angielskiego nigdy nie byłą bardziej dostępna.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja jestem przekonany, że używanie fiszek jest oczywiście pomocne i sam to robię. Teraz myślę o tym, aby na język angielski zapisać moje dzieci. Jak również czytałem na stronie https://mamowato.pl/2020/07/jak-uczyc-dziecko-angielskiego-online/ to zawsze można wybrać naukę angielskiego online.

  OdpowiedzUsuń