niedziela, 23 grudnia 2012

John Ortberg – „Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi”

Tytuł: „Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi”
Autor: John Ortberg
Wydawnictwo: Aetos
Liczba stron: 240
Rok wydania: 2012 (Wydanie drugie)
ISBN: 978-83-61097-23-5
Cena: 34,90 zł

„Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz być gotowy najpierw zamoczyć stopy. Wtedy odkryjesz, że warto ryzykować.”*

Świąteczny nastrój opanował już cały świat. W takich chwilach wielu ludzi z większą chęcią i przyjemnością sięga po pozycje dotyczące wiary. Ja zawsze wychodzę z założenia, że swoją miłość do Boga powinno się powiększać każdego dnia, a nie tylko przypominać sobie o Nim, wtedy gdy zbliżają się jakieś większe święta. Na ten najbliższy czas chciałabym przedstawić i polecić wam bardzo ciekawą książkę Johna Ortberga. „Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi” to pozycja, która na długo pozostaje w sercu i myśli czytelnika.

„A On rzekł: Przyjdź! Piotr wyszedł z łodzi, i krocząc po wodzie, przyszedł do Jezusa.”
MT 14,29*

Wszyscy dobrze pamiętamy Biblijną scenę, w której Piotr opuścił łódź i chodził po wodzie. Gdzieś głęboko, w każdym z nas, kryje się pragnienie opuszczenia pseudo bezpiecznej przystani, w której obecnie się znajdujemy, i podążenia ku wyciągniętym ramionom Boga. Zaproszenie Jezusa by wyjść z łodzi skierowane zostało do nas wszystkich. Jednak czy każdego stać na krok wiary? Krok, który pozwoli nam na osobiste doświadczenie Bożej obecności. Podzielona na dziesięć rozdziałów książka „Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi” ukazuje czytelnikom jak rozpoznać Boże wezwanie, które wymaga od nas bezwarunkowego zaufania Stwórcy. Znajdziemy w niej wiele wspaniałych informacji o lęku, wierze, bezwarunkowej ufności, błędach, upadkach i podnoszeniu się na nowo.

„Udałem się do lasu, ponieważ chciałem żyć celowo…
A nie w momencie śmierci odkryć, że nie żyłem.” Henry David Thoreau*

Przyznam szczerze, że książka Johna Ortberga należy do tych nielicznych pozycji, które trudno mi opisać słowami. Wrażenia i uczucia, które we mnie wywołała są najpiękniejszym dowodem tego, jak genialne i wartościowe jest to dzieło. Już sama szata graficzna przyciąga wzrok. Bardzo podoba mi się ta nowa okładka nawiązująca do wyżej wspomnianej sceny z Pisma Świętego. Bardzo dobrym pomysłem było także wyszczególnienie (poprzez powiększoną czcionkę) ważnych fragmentów tekstu. Książka Ortberga to pozycja, która otwiera serca i ukazuje wiele ważnych aspektów wiary, o których czasami z łatwością zapominamy.

Serdecznie polecam każdemu!!! :) Na pewno nie pożałujecie!


* Okładka pochodzi ze strony: http://aetos.pl/shop/
Cytaty pochodzą z książki: „Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi”Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Aetos :)


8 komentarzy:

 1. Książka bardzo w moim klimacie! Dziękuję, że zwróciłaś na nią moja uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym przeczytać, pięknie o niej piszesz. Korzystając z okazji pragnę złożyć bożonarodzeniowe życzenia. Wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa pozycja. Życzę Ci mnóstwa książek pod choinką w dzisiejszym dniu!

  OdpowiedzUsuń
 4. książka zdecydowanie nie dla mnie, ale recenzja urocza:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już sam tytuł skłania do przemyśleń..to dobrze, potrzebne są takie książki. Ostatni cytat kojarzy mi się ze "Stowarzyszeniem Umarłych Poetów"..tylko tam brzmiało to nieco inaczej.
  Wesołych Świąt!!;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie moja wiara, dlatego nie przeczytam.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak na razie spasuję :)

  Zapraszam na konkurs!
  Do wygrania hit ostatnich tygodni: książka "Ostatnia spowiedź" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zastanowię się nad tą książką, bo wydaje się wartościową pozycją... :)

  OdpowiedzUsuń