niedziela, 2 grudnia 2012

Shilin Huang - "Carciphona" tom 2


Tytuł: "Carciphona" tom 2
Scenariusz i Rysunek: Shilin Huang
Wydawnictwo: Yumegari
Liczba stron: 162
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-63675-02-8
Cena: 19,90 zł

"Po zbuntowaniu się oraz zranieniu władcy Kronzel, grupa przyjaciół postanawia opuścić kraj, nie zważając na stan zdrowia Veloce. Spokój mogą odnaleźć w sąsiednim królestwie – Arenscurze, a zasoby, jakimi dysponują Weirin i Keritzel, zapewniają im bezpieczną ucieczkę. Jednakże czy to wystarczy, by powstrzymać królewskie straże, Blackbird oraz tajemniczą chorobę, jaka zaczęła trapić Veloce…?"(opis z okładki)

Nadszedł czas na dalszą część akcji Carciphony. Po stoczonej walce Keritzel i Weirin podejmują decyzję o ucieczce przed gniewem pokonanego króla. Postanawiają odbyć zamorską podróż i poszukać schronienia w Arenscurze u panującego tam lorda Rae. Niestety okazuje się, że i tutaj nie zaznają spokoju. Miasto ma swoje poważne problemy. Plaga kocich bestii od kilku lat dopuszcza się niewielkich (ale bardzo licznych) kradzieży i oszustw. Problem polega na tym ,że przewinienia nie są na tyle wielkie by doszło do zbrojnego zapanowania nad sytuacją. Czy młodym bohaterom uda się zapobiec przelewowi krwi?

"Ma takie same oczy, prawda?
Ich identyczny, zadziwiająco intensywny turkus wyróżniał jej matkę.
Jednak...
na pierwszy rzut oka widać po ich blasku...
... że należą do zupełnie innej osoby."

W gruncie rzeczy, znaczna część tego tomu poświęcona została podróży do Arenscury. Oczywiście nie przebiega ona bezproblemowo. Po drodze bohaterowie spotykają młodego złodziejaszka, który zaczyna towarzyszyć im w dalszej podróży. Dochodzi także do ponownej napaści na Veloce, która tak naprawdę nie wygląda na usiłowanie unicestwienia czarodziejki (działania zabójczyni powoli stają się coraz bardziej oczywiste i zadziwiające). Jestem coraz ciekawsza tej skomplikowanej postaci, którą jest Blackbird – zarazem zabawna, inteligentna jak i straszliwie groźna.

Wielkim plusem mangi jest połączenie humorystycznych wydarzeń, z tymi bardziej groźnymi i zmuszającymi do zastanowienia. Grupka bohaterów stale się powiększa, a fabuła pozwala na odkrywanie coraz to nowych cech ich osobowości. Mam wielką słabość do kreski tej mangi (szczególnie wyglądu postaci). Bardzo spodobała mi się także kolorowa wstawka z początku, na której to możemy znaleźć krótkie info o głównych bohaterach.

Serdecznie polecam wszystkim! :) Ja z niecierpliwością wyczekuję kolejnego tomu.


Okładka pochodzi ze strony: http://yumegari.pl/yumegari/nasze-wydania/carciphona/carciphona-tom-2/
*Opis i cytat pochodzą z mangi "Carciphona" tom 1Za możliwość przeczytania mangi serdecznie dziękuję Wydawnictwu Yumegari :)

3 komentarze:

 1. nie powiem, ale ciekawie zapowiada się treść :) okładka śliczna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak okładka śliczna. ;) Fabuła jest świetna i niepowtarzalna.
   Polecam! ;D

   Usuń
 2. okładka ładna, pierwszy raz spotykam się z tytułem.

  OdpowiedzUsuń