poniedziałek, 18 lutego 2013

Roger Zelazny - "Odmieniec"

Tytuł: „Odmieniec”
Autor: Roger Zelazny
Wydawnictwo: ISA
Liczba stron: 240
Rok wydania: 2002
ISBN: 83-88916-33-5
Cena: 18,50 zł

Sesja zakończona pomyślnie!!! Nadszedł czas na dwa tygodnie przerwy... Narobiłam sobie straszne zaległości w pisaniu recenzji, tak więc myślałam, że w ferie zimowe będę tylko patrzeć w monitor i stukać w klawisze. Miały to być dwa tygodnie szczęścia: ciepły koc z rękawami, czarka zielonej herbaty, stos książek i mój ostatni szalony zakup… maszyna do szycia. Jednak, jak to często w życiu bywa, wszystko potoczyło się inaczej. Dwa tygodnie minęły na remoncie, sprzątaniu i chorobie. Czasu dla książek było naprawdę niewiele. Mam nadzieję, że to ostatni kaprys losu, który oderwał mnie od czytania i pisania. Jak wam mijają szare dni?

Dzisiaj przedstawię wam kolejną pozycję fantasy godną wielokrotnego przeczytania. „Odmieniec” Rogera Zelaznego to pierwsze dzieło tego autora, które przeczytałam. Rozpoczęło ono moją fascynację tym pisarzem. Po siedmiu latach postanowiłam ponownie przeczytać ten tytuł i wiem, że sięgnę po niego jeszcze wiele razy.

Kochacie opowieści przepełnione magią, smokami i walecznymi bohaterami? Jeśli tak, jest to pozycja dla was! Powieść przedstawia historię wydziedziczonego za młodu i uwięzionego w świecie Ziemian (po tym jak zamordowano jego ojca) – syna Władcy Smoków. Nadszedł dzień, w którym ci, którzy skazali Pola Detsona na ten okrutny los, zmuszeni zostali by błagać go o powrót i ratunek. Czy prawowitemu dziedzicowi uda się ocalić świat czarów, przed losem, który spotkał Ziemię?

Jeśli macie dość mdłych i standardowych bohaterów, którymi dość często bywamy zarzucani – jest to kolejny powód by sięgnąć właśnie po tę pozycję. Oczywiście nie jest to ostatnia zaleta powieści „Odmieniec”. Zaskakująca i dynamiczna fabuła, mały format, ciekawa szata graficzna i niska cena to kolejne walory przemawiające do odbiorcy.

"Odmieniec" jest pierwszą częścią dylogii Światy czarnoksiężnika.

Serdecznie polecam nie tylko fanom gatunku, ale i czytelnikom żądnym ciekawych i niepowtarzalnych historii!


* Okładka pochodzi ze strony: http://isa.pl/p3425-Odmieniec-przeceniona-01B00RZ1.html
Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu ISA :)


10 komentarzy:

 1. Gratuluję pomyślnego ukończenia sesji, ale spokojnie... jeszcze nadrobisz zaległości w czytaniu ;).
  Szalony zakup powiadasz ;D? Widzę, że Zirtael rośnie nam na niezłą projektantkę mody światowej sławy. Z wielką chęcią mogę być Twoim modelem (haha... ta... ;p).

  Życzę ciepłej nocy!
  Melon ;3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak ;D kiedyś zostanę światowej sławy projektantką. :P

   Usuń
 2. Skoro tak ją wychwalasz, to chyba warto spróbować. Rozejrzę się za nią ;) No i życzę sporo wolnego czasu na czytanie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto poświęcić jej czas. ;))
  Dzięki! ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Od czasu do czasu lubię przeczytać coś z tego gatunku. Być może przeczytam jakąś książkę Zelaznego

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie lubię fantastyki... Wiem, wiem, to wspaniały gatunek i może jeszcze się do niego przekonam. Na razie jednak zostanę przy moich kryminałach i horrorach;)
  Szkoda, że ferie nie minęły Ci tak, jak zaplanowałaś...ale prawie zawsze wydarza się coś, co te plany psuje.
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję pomyślnie zakończonej sesji. Cieszę się, że znalazłaś tę książkę. Przeczytałam Dziewięciu książąt Amberu i trochę się zraziłam do autora. Spróbuję jeszcze raz:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję pomyślnie zakończonej sesji!
  Ta, ja też miałam takie wielkie plany na ferie ;d
  A książka zapowiada się obiecująco ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka średnio mi się podoba, ale książka ciekawi. Z chęcią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń