środa, 20 lutego 2013

Jeon Geuk-Jin, Park Jin-Hwan – „The Breaker” tom 1


Tytuł: "The Breaker" tom 1
Autorzy: Jeon Geuk-Jin, Park Jin-Hwan
Wydawnictwo: Yumegari
Liczba stron: 188
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-63675-05-9
Cena: 19,90 zł


“Jeżeli walczysz – przegrywasz czasami, jeżeli nie walczysz – przegrywasz zawsze.”

Wczoraj dotarła do mnie paczuszka z manhwą „The Breaker”. Szata graficzna tak bardzo przykuła moją uwagę, że postanowiłam przeczytać opis tej pozycji. Na tym oczywiście się nie skończyło (w końcu nie potrafię przejść obojętnie obok pozycji poświęconych sztukom walk itp. Tak, tata zaraził mnie wszelkimi filmami dotyczącymi kung-fu, karate, judo itd. :)). Postanowiłam, że przejrzę parę pierwszych stron by zorientować się jak wygląda kreska i czy fabuła będzie ciekawa. Sama nie wiem kiedy dotarłam do ostatniej kartki. Wyrwało mi się tylko ciche westchnienie, a w głowie zaczęła brzęczeć myśl: „ja chcę ciąg dalszy!”. Autorzy mają ten cudowny dar do przerywania akcji w ciekawym momencie.

„Dostajesz baty bo jesteś tchórzem, który ani razu nie potrafi oddać.”

W liceum Kuryeong pojawia się, w ramach zastępstwa, nowy nauczyciel – Han Chun-woon. Jest niezwykle przystojny, wysportowany, a jego największa słabością są piękne kobiety. Pewnego dnia poniżany i stale dręczony przez rówieśników Lee Shi-woon jest świadkiem niezwykłej walki, w której bierze udział jego nowy nauczyciel. W wyniku paru zaskakujących wydarzeń, Shi-woon prosi anglistę by przyjął go jako swojego ucznia. Jednak czy nastolatek będzie wystarczająco zdeterminowany i gotowy do poświęcenia własnego życia? Shin-woo nie spodziewa się nawet w co się wpakował, bowiem jego mistrzem zostaje Dziewięciogłowy Smok – najpotężniejszy z wojowników.

„Być odważnym znaczy nie uginać się przed silniejszymi. Brak Ci w sercu odwagi. Nikt inny Cię nie uratuje. Ty sam musisz sobie pomóc.”

Wielkimi zaletami „The Breakera” są: niezwykła szata graficzna i kreska ilustratora. Jak już wiele razy powtarzałam, po prostu kocham pozycje dopracowane graficznie. Dynamiczna fabuła manhwy jest genialną mieszanką: momentami komiczna akcja potrafi płynnie przechodzić w poważne sceny (chociażby pobicia i wyłudzania pieniędzy). Świetnym pomysłem było także dodanie na końcu tomu - słownika wymowy, który pomaga oswoić się z językiem koreańskim.

Gorąco polecam tę pozycję! :) Ja już nie mogę się doczekać kolejnej części „The Breakera”.


Okładka pochodzi ze strony: http://yumegari.pl/yumegari/nasze-wydania/komiksy/the-breaker/
*Cytaty pochodzą z manhwy "The Breaker" tom 1Za możliwość przeczytania manhwy serdecznie dziękuję Wydawnictwu Yumegari :)

5 komentarzy:

 1. Jeszcze niespecjalnie się przekonałem to Manhwy, Manhuay, jak i do Mangi, więc za to się nie zabiorę, ale podsunę książeczkę znajomej ;).

  Pozdrawiam!
  Melon

  OdpowiedzUsuń
 2. Zostałaś nominowana do Best Blog Award. Więcej tutaj http://storieschocolateandearrings.blogspot.com/2013/02/pleng-best-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie moje klimaty, ale wiem komu ją polecę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szata graficzna rzeczywiście przykuwa wzrok, jednak ta pozycja to nie moja dziedzina :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie moje klimaty, ale coraz bardziej mnie do nich przekonujesz :)

  OdpowiedzUsuń