wtorek, 19 lutego 2013

"Japoński krok dalej"

Tytuł: "Japoński krok dalej"
Wydawnictwo: Edgard
Cena: 34,90 zł
Poziom: A2 - B1
Ilość stron: 216 + 3 x Audio CD
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-61828-52-5

Dzisiaj przedstawię wam kolejną pozycję do nauki języka japońskiego. Tych, którzy interesują się innymi językami z góry pocieszę. W serii „… krok dalej” ukazało się wiele innych, ciekawych języków takich jak: niemiecki, angielski, niderlandzki, arabski, francuski, hiszpański i włoski. Zachęcam do zapoznania się z tą ciekawą serią, która jest kolejnym etapem przygody z ulubionym językiem. Pozycją poprzedzającą i będącą wprowadzeniem do danego języka jest „… krok po kroku” pozwalający na opanowanie poziomu A1-A2.

„Japoński krok dalej” skierowany jest do osób, które znają już podstawy języka. Pozwala udoskonalić umiejętności językowe na poziomie średniozaawansowanym (A2-B1). Zestaw zawiera książkę i 3 płyty audio (227 minut nagrań native speakerów). Kurs został podzielony na siedemnaście lekcji poruszających między innymi tematykę pracy, czasu wolnego, zawierania znajomości, czynności codziennych oraz podróży. Każda lekcja zawiera zestawy słówek, zdania i dialogi oraz zapisy nagrań (wraz z tłumaczeniem na język polski). Świetnej jakości nagrania pozwalają użytkownikowi na poznanie specyficznej melodyjności i prawidłowego akcentu. Słówka, zwroty i dialogi (zawarte w książce) zostały udźwiękowione przez rodowitych Japończyków – profesjonalnych lektorów. W kursie zostało zawartych ponad 1500 niezbędnych słów i wyrażeń (zapis alfabetem łaciński, znakami kanji i furiganą).

Dużą zaletą tej pozycji są zamieszczone w książce ciekawostki geograficzne i przyrodnicze oraz wzmianki dotyczące najbardziej interesujących zakątków Kraju Wschodzącego Słońca. Liczne ćwiczenia sprawdzające wiedzę pozwalają użytkownikowi na kontrolowanie stanu zdobywanych informacji. Kolejną zaletą są przedstawione w kursie dialogi, które poruszają interesującą i przydatną tematykę. Szata graficzna kursu (tak jak innych pozycji wydawanych nakładem W. Edgard) zdominowana została przez granatowo-białą kolorystykę. Książka jest wydawana w formacie zbliżonym do wielkości zeszytu szkolnego dzięki czemu łatwo można korzystać z niej w podróży (nie zajmuje wiele miejsca i niedużo waży).

Serdecznie polecam nie tylko fanom języka japońskiego!!! Warto sięgnąć także po inne języki, które ukazały się w tej serii. ;)Okładka pochodzi ze strony: http://www.jezykiobce.pl/japonski-krok-dalej,710.htmlZa książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edgard :)

9 komentarzy:

 1. Propozycje Edgarda są naprawdę fajne. Japońskiego się na razie nie uczę, ale taką książkę do innych języków chciałoby się mieć :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie planuję kupić, tylko że hiszpański, a nie japoński (chociaż swego czasu i tego języka się uczyłam ;d), więc cieszę się, widząc tak pozytywną recenzję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo, chciałabym mieć taki do języka angielskiego i włoskiego! Do japońskiego w sumie też by mi się przydał ;) Znam parę japońskich słówek, ale pewnie dzięki tej książce dowiem się ich jeszcze więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Do włoskiego by mi się coś w tym stylu mogło przydać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa pozycja, chociaż inny język bardziej by mnie interesował. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię książki tego wydawnictwa. Widzę że i ta pozycja ciekawie się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może czas pomyśleć o nauce japońskiego :P Na pewno pozycja do której warto zajrzeć :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na razie za japoński podziękuję... najpierw powinienem chyba dokładnie wyuczyć się angielskiego ;D.

  Pozdrawiam!
  Melon

  OdpowiedzUsuń