poniedziałek, 21 maja 2012

O. Leon Knabit OSB - "Ulubiony bilbord Papieża"


Tytuł: „Ulubiony bilbord Papieża”
Autor: O. Leon Knabit OSB
Wydawnictwo: Esprit
Liczba stron: 272
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-61989-79-0
Cena: 29 zł„Czas ucieka, wieczność czeka”*

Pierwszą rzeczą, która przykuła moją uwagę jest szata graficzna. Świetna kolorystyka okładki, piękne zdjęcia oraz liczne sentencje, które niczym bilbordy zostały umieszczone w charakterystycznej ramce. Spore znaczenie ma także duża czcionka, ułatwiająca czytanie, szczególnie osobom starszym.

Ojciec Leon Knabit to znany mnich benedyktyński z Tyńca, który z zamiłowania jest również publicystą. Jego liczne książki trafiają nie tylko do osób starszych, ale i do młodzieży. Specyficzny styl i lekki język autora sprawia, że książkę czyta się z wielką przyjemnością.


„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”*

Prawie każdy z nas ma swoje ulubione motto, kilka słów, które wpłynęły na jego życie. „Czas ucieka, wieczność czeka” to hasło, które utkwiło w pamięci Jana Pawła II. Słowa, które Karol Wojtyła widział z swojego okna w Wadowicach, już od najmłodszych lat.

„Ulubiony bilbord Papieża” to zbiór wspomnień o przyjacielu. Ojciec Leon Knabit zawarł w tej pozycji najistotniejsze fakty z życia Jana Pawła II, przedstawił najważniejsze słowa Papieża skierowane do rodaków. Książka została podzielona na krótkie rozdziały, rozpoczynające się zarysem sytuacji z wybranego okresu. Każdy rozdział zawiera wybrane cytaty będące najważniejszymi przesłaniami dla wiernych.


„Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć!”*

Dlaczego warto sięgnąć właśnie po „Ulubiony bilbord Papieża”? Żyjemy w świecie przepełnionym ciągłym pośpiechem. Często zapominamy o tym, co w życiu najważniejsze. Zdarza się nawet, że zbaczamy z właściwej drogi. Książka Ojca Leona Knabita w piękny sposób pozwoli nam na chwilę wyciszenia, podczas której przypomnimy sobie o „rzeczach” naprawdę ważnych.*Cytaty pochodzą z książki: "Ulubiony bilbord Papieża".


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Esprit:

8 komentarzy:

 1. Książka wygląda na interesująca :) Chętnie w wolnym czasie do niej zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie uduchowione książki, więc czemu nie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdecznie ją polecam. ;) Sporo czytam z tematyki religijnej i przyznam, że ta pozycja naprawdę jest warta uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładna recenzja :) Muszę przyznać, że teraz mam chrapkę na tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Mam za sobą i miło wspominam recenzja na blogu + dodaję do obserwowanych.

   Usuń