środa, 30 marca 2016

Rainbow Rowell - "Eleonora & Park"


Tytuł: "Eleonora & Park"
Autor: Louisa Rainbow Rowell
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Liczba stron: 360
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7515-337-8
Cena: 36,90 zł / Cena e-booka: 25,99 zł
E-book można kupić tutaj: Woblink.com
Dostępna też: Księgarnia GandalfDawno nie kończyłam książki z westchnieniem. Dawno nie wahałam się między miłością a nienawiścią (i to nie nienawiścią będącą wynikiem kiepskiej historii, ale historii, która w pewien sposób złamała mi serce).

Powieść „Eleonora i Park” kojarzy mi się z tęczą… bo właśnie tak odczuwałam emocje podczas tej lektury. Istna paleta barw - poczynając od błogości, lekkości i radości, a kończąc na strachu, gniewie, rozpaczy i zrezygnowaniu. Opisy niewinnej miłości rodzącej się między bohaterami były tak urocze i przyjemne, że czasami czytałam je po kilka razy – szczególnie rozmyślania Parka na temat ukochanej przypadły mi do gustu (przyznam szczerze, że ciągle bardzo mu kibicowałam i poważnie zaczęłam się zastanawiać czy właśnie tak czują faceci?). Sprawy rodzinne i szkolne były tą bardziej drastyczną częścią. Czasami zapierały dech w piersiach i zaskakiwały, czasami wyciskały łzy. Ostatnie kilkadziesiąt stron szczególnie trzymało czytelnika w napięciu.

Powieść czytało się szybko, wpływ na to miała zarówno ciekawa fabuła jak i dobry styl autorki. Co prawda delikatnie zmieniłabym dwie sceny (lub po prostu się ich pozbyła) – przecież książka może być ciekawa i urokliwa nawet jeśli ogranicza się do subtelnie ukazanej miłości.

Niech mi nikt nie mówi, że to „romansidło dla nastolatków” niczego nie uczy, bo mnie nauczyło inaczej postrzegać własne życie. Mam szczęście i jestem wdzięczna za to co posiadam. Istnieją rodziny, które żyją w naprawdę trudnych warunkach, istnieją dzieci, które naprawdę mają przerąbane. Są sytuacje, z których trudno się wyrwać, a jeszcze trudniej się „otrzepać” i zapomnieć.

Szczerze polecam. ;) Zakupiłam już „Fangirl” tej autorki i w niedalekiej przyszłości sięgnę i po tę książkę.*Okładka pochodzi ze strony:http://www.gandalf.com.pl/b/eleonora-i-park/
Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Księgarni Gandalf :)https://woblink.com/e-book,literatura-dla-dzieci-i-mlodziezy-otwarte-eleonora-i-park-rainbow-rowell,18760

2 komentarze:

  1. Bardzo miło wspominam przygodę z tą książką

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie zachęciła do bliższego poznania twórczości tej autorki. :)

      Usuń