środa, 18 września 2013

Brandon Mull - "Pozaświatowcy: Zarzewie buntu"

Tytuł: "Zarzewie buntu"
Autor: Brandon Mull
Wydawnictwo: Mag
Seria: Pozaświatowcy
Liczba stron: 544
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7480-298-7
Cena: 35 zł


"Myślę, że jeśli kłamie się dostatecznie długo i dostatecznie często, człowiek staje się kłamstwem. Odrzyj mnie ze wszystkich pozorów i oszustw, a nie wiem, czy cokolwiek zostanie."**

Jasonowi udało się powrócić do swojego świata, w którym, jak się okazało, od pewnego czasu był uważany za zaginionego. Chłopak usiłuje znaleźć drogę powrotną do Lyrianu, w którym pozostała Rachel. Udało mu się zdobyć cenną informację, którą musi przekazać swoim przyjaciołom. Może ona pomóc im pokonać złego cesarza Maldora, który zrobi wszystko by ich zniszczyć. Gdy, w końcu Jasonowi udaje mu się powrócić do Lyrianu, okazuje się najbardziej poszukiwanym zbiegiem w tym świecie. Czy uda mu się wydostać z kłopotów, w które od samego początku wpada?

Wartka akcja powieści i nowe bardzo interesujące postacie to tylko nieliczne z zalet „Zarzewia buntu”. Wydaje się, że drugi tom cyklu kompletnie różni się od wcześniejszej części. Nie mamy tu tylu zagadek i tajemnic, za to występują liczne niebezpieczeństwa, ucieczki, więcej krwi. Dzięki tej różnicy czytelnik nie jest w stanie znudzić się „Pozaświatowcami”, którzy ciągle go zaskakują.

Już sama okładka powieści przykuwa wzrok i napawa chęcią by sięgnąć po tę pozycję. Podobają mi się także dopracowane mapy, które zostały zamieszczone na końcu książki.

„Zarzewie buntu” to druga część cyklu „Pozaświatowcy”, którego autorem jest Brandon Mull. Pisarz zasłyną w Polsce swoją wcześniejszą serią „Baśniobór”. Sam Rick Rodan (autor serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”) nazwał Mulla Czarodziejem Słów i muszę przyznać, że całkowicie się z nim zgadzam. To co autor wyprawia ze słowem pisanym przyprawia czytelnika o ciarki na plecach.

Taki dar zdarza się rzadko dlatego mocno polecam cykl „Pozaświatowcy”, każdemu kto ma ochotę na świetną i wciągającą lekturę. Druga część serii doskonale dorównuje wcześniejszemu tomowi. Czytelnicy „Świata bez bohaterów” na pewno się nie zawiodą!

Ja z niecierpliwością czekam na tom kolejny, mając nadzieję, że dorówna swoim poprzednikom.
*Okładka pochodzi ze strony: http://www.mag.com.pl/ksiazka-1312--0-0-Zarzewie_buntu.html
**Cytat pochodzi z książki: "Zarzewie buntu"Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu MAG!!! :)

15 komentarzy:

 1. W sumie może kiedyś się skuszę :D Lubię wciągające książki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam "Baśniobór" Brandona Mulla - pięć świetnych części i życzyłabym sobie kolejne, ale wiem, że autor nie planuje kontynuacji. Bardzo jestem ciekawa nowego cyklu "Pozaświatowcy". Jestem niemal pewna, że przypadnie mi do gustu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. chętnie zapoznam się z tym cyklem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazwyczaj nie kręcą mnie takie klimaty, ale ta książka ma w sobie to "COŚ" :) Bardzo chętnie się z nią zapoznam :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tę serię, też czekam z utęsknieniem na kolejny tom :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że drugi tom przypadł Ci do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa propozycja, jednak z seriami to jestem daleko za murzynami ;D Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Miało być przed murzynami, po prostu nie wyrabiam czytać tych serii wszystkich, które wyrastają jak grzyby po deszczu :D

  OdpowiedzUsuń
 9. dziękuję za pochwałę i komentarz ;) oraz wiadomo, odwiedziny :)


  nie czytałam tej serii.. w ogóle z tego rodzaju nie czytałam książek.
  jak przeczytam swoje wszystkie, które leżą na półce i oczywiście znajdę czas to zajrzę o biblioteki i spytam o tą książkę

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam już o tym cyklu, ale jakoś nigdy dotąd nie było okazji przeczytać :( mam nadzieję, że uda mi się to wkrótce zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam o tej serii. Wydaje się ciekawa - postaram się gdzieś dorwać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Taka jestem nie na czasie, że przegapiłam Twój powrót D:

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeszcze nie miałam okazji poznać tej serii, ale mam nadzieję, ze kiedyś się to zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 14. trochę jakby nie dla mnie ale zawsze warto spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeszcze o tej serii nie słyszałam, ale brzmi fajnie :) Nominowałam Cię do THE VERSATILE BLOGGER: http://wioska-ksiazek.blogspot.com/2013/10/016-versatile-blogger-award.html

  OdpowiedzUsuń