piątek, 22 listopada 2013

Lee Hyeon-sook - "Savage Garden" tom 1

Tytuł: "Savage Garden" tom 1
Scenariusz i Rysunek: Lee Hyeon-sook
Wydawnictwo: Yumegari
Liczba stron: 172
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-63675-14-1
Cena: 22,90 zł


Nadszedł piątkowy wieczór. To był męczący tydzień i w końcu można troszkę się rozluźnić zapominając o natłoku pracy. Jak postanowiliście spędzić ten weekend? Spacerując, czytając, oglądając seriale, popijając gorącą herbatę (a może coś mocniejszego), czy spędzając czas ze znajomymi i rodziną? Ja zdecydowałam, że tym razem będzie to weekend tylko dla mnie. Od czasu do czasu trzeba się troszkę dopieścić i ogólnie o siebie zadbać. Dobra książka, herbata, długi spacer… na co tylko będę mieć ochotę. :)

Osobom, które lubią pełne intryg i zagadek zawiłe, nieprzesłodzone historie chciałabym polecić dziś manhwę słynnej koreańskiej rysowniczki Lee Hyeon-sook. Pozycja ta ukazała się na polskim rynku wydawniczym nakładem oficyny Yumegari.

Savage Garden to druga, profesjonalnie przetłumaczona na język polski, manhwa, którą miałam okazję przeczytać. W świecie koreańskiej twórczości jestem dopiero nowicjuszem, ale z coraz większą ochotą się w niego zagłębiam.

Seria stworzona przez Lee Hyeon-sook opowiada historię Gabrieli – ubogiej sieroty. Niefortunne okoliczności sprawiły, że dziewczyna zaczyna uczęszczać do słynnej i prestiżowej męskiej szkoły Savage Garden. Bohaterka została zmuszona do udawania swojego przyjaciela, nieślubnego syna wysoko postawionego arystokraty. Nowe otoczenie początkowo zdaje się być wymarzonym miejscem… jednak każdy dzień pokazuje jak wiele kłamstwa, intryg i podłości towarzyszy wyższym sferom. Dziewczyna szybko wplątuje się w kłopoty. Czy Gabriela zdoła wytrzymać w brutalnym świecie bogatych młodzieńców? Jeśli ktoś odkryje kim jest naprawdę konsekwencje mogą być tragiczne.

Akcja manhwy została umiejscowiona w XVIII-wiecznej Anglii. Savage Garden nie należy do prostych i lekkich historii. Pełna intryg , podłości i dramatyczności akcja została perfekcyjnie dopracowana. Wszystko łączy się w całość, nie ma tu mowy o niepotrzebnych elementach stworzonych w celu wydłużenia fabuły. Nawet kreska wydaje się być idealna a każdy jej element dopracowany w najdrobniejszym szczególe.

Nie należę do fanek trudnych i smutnych historii ale ta ma w sobie pewien urok, który sprawia, że pragnę poznać dalszą część przygód ubogiej dziewczyny. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom opowieści.

Serdecznie polecam!Okładka pochodzi ze strony: http://yumegari.pl/yumegari/nasze-wydania/komiksy/savage-garden/Za możliwość przeczytania mangi serdecznie dziękuję Wydawnictwu Yumegari :)

3 komentarze:

  1. Do tej pory nie wgłębiałam się bardziej w fabułę "Savage Garden" i obawiałam się właśnie, że będzie nieco przesłodzona (choć bez jakiegoś konkretnego powodu), więc nawet nie uwzględniałam jej w mangowych zakupach. Skoro jednak tak nie jest, może po nią sięgnę. Zapowiada się ciekawie. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. oj jak dawno nie czytałam żadnej mangi :)

    OdpowiedzUsuń