piątek, 11 marca 2016

Susan Mallery - "Trzy Siostry"Tytuł: "Trzy Siostry"
Autor: Susan Mallery
Wydawnictwo: HarperCollins
Liczba stron: 432
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-276-1741-5
Cena: 36,99 zł / Cena e-booka: 24,99 zł
E-book można kupić tutaj: Woblink.comNiby wiosna tuż, tuż a mnie ogarnia nieodparte wrażenie, że może w te święta jeszcze śniegiem przyprószy. Nie wiem jak Wam, ale mnie brakowało porządnej śnieżycy. Pozostało mi wspominać piękne, stare czasy gdy z powodu obfitości śniegu zamknięto szkołę na trzy dni, albo po prostu nie było prądu przez kilka ładnych godzin. Macie jakieś ciekawe wspomnienia związane z zimą i makabryczną ilością śniegu? :)

Powiem szczerze, że chyba się starzeję. Ja, zagorzała zwolenniczka fantastyki, ostatnimi czasy pochłaniam powieści obyczajowe. Szczególnie te o zaczynaniu życia od nowa, przeprowadzce w malownicze i spokojne rejony, bądź po prostu o odnajdywaniu siebie. Dzisiaj przedstawię Wam jedną z nich.

Powieść „Trzy siostry” Susan Mallery była dla mnie miłym zaskoczeniem i odskocznią wprowadzającą w błogi nastrój. Książka ta porusza ważne problemy (utrata dziecka, porzucenie przed ołtarzem, problemy małżeńskie…) jednak w magiczny, jedynie sobie znany sposób potrafi obrócić każdą sytuację pełną lęku i smutku w balsam dla serca.

Powieść Susan Mallery opowiada losy trzech kobiet zamieszkujących słynne wiktoriańskie domy na wyspie Blackberry. Andrea Gordon porzucona tuż przed ołtarzem postanowiła dokonać zmian w swoim życiu. Sprzedaje mieszkanie i przeprowadza się do jednego z trzech domów położonego kilka godzin jazdy od Seattle (będącego jej dotychczasowym miejscem zamieszkania). Młoda lekarka niezniechęcona tragicznym stanem nowego domu, postanowiła wprowadzić w życie powzięte przez siebie zmiany. Pragnie otworzyć własną praktykę lekarską, skupić się na sobie i nigdy więcej nie myśleć o facetach.Boston King to kolejna mieszkanka Blackberry, urocza i zwariowana malarka mieszka w jednym z trzech wiktoriańskich domów wraz ze swoim mężem Zeke’em. Ich relacje zaczynają się psuć po stracie kilkumiesięcznego synka. Ostatnią mieszkanką Trzech Sióstr jest Deanna Philips, perfekcyjna pani domu, wychowująca pięć córek. Jej nadmierna perfekcja i ciężki charakter powoli niszczą relacje z mężem i córkami.

Trzy kompletnie różne kobiety zaczyna łączyć przyjaźń. Powieść Susan Mallery w piękny sposób ukazuje, że człowiek jest w stanie znieść naprawdę wiele cierpienia i przeciwności losu. Bo w życiu ważnym jest, by nie zapomnieć o tym co naprawdę cenne: o rodzinie i przyjaźni.

Jedyną rzeczą, która zepsuła mi tę lekturę były wątki dla dorosłych. Nie jestem fanką erotyki w powieściach i sądzę, że bez tych małych fragmentów to mogła by być naprawdę wspaniałą książką. :)

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins! :)
*Okładka pochodzi ze strony: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2809,trzy-siostry.html


https://woblink.com/e-book,powiesci-dla-kobiet-harper-collins-polska-trzy-siostry-susan-mallery,24157

5 komentarzy:

 1. Zastanawiałam się nad sięgnięciem po tę książkę, ale ostatecznie wybrałam inny tytuł do recenzji. Teraz sobie myślę, że może kiedyś w wolnej chwili po nią sięgnę. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce, ale bardzo mi się podoba. Mnie też osatatnio zaczyna ciągnąć do obyczajówek i romansów :D Nawet ostatnie kupna temu dowodzą :D
  Pozdrawiam :D
  http://books-world-come-in.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz czytam kolejną obyczajówkę i sądzę, że trafi na listę 50 najlepszych książek mojego życia. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i przyznam, że nie spodziewałam się, że tak mnie zachwyci. A te wątki bardzo mi się spodobały :)

  OdpowiedzUsuń