środa, 9 września 2015

Wendy Markham - "Lato w Nowym Jorku"Tytuł: "Lato w Nowym Jorku"
Autor: Wendy Markham
Wydawnictwo: HarperCollins
Liczba stron: 352
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-276-1584-8
Cena: 36,99 złDopadła nas całkiem jesienna pogoda. Najwyższa pora! Już nie mogłam się doczekać tych chłodnych, deszczowych wieczorów. Uderzające o szybę krople, ciepły koc, ulubiona herbata i dobra książka – czy coś więcej jest potrzebne do szczęścia? Zaczynają się najszczęśliwsze miesiące w ciągu tego roku.


Dzisiaj chciałabym przedstawić wam książkę, która w magiczny i całkiem przyjemny sposób jest w stanie przedłużyć powoli odchodzące lato. Powieść Wendy Markham czyta się lekko, pewnie dlatego, że z łatwością można identyfikować się z główną bohaterką.

Ileż z nas szaleńczo poświęca się tej drugiej połowie spychając na drugi plan własne marzenia? Może czas najwyższy zastanowić się czy aby na pewno warto to robić. Czasami to co dostrzegamy w innych jest jedynie naszym wyobrażeniem, a nie tym jacy są naprawdę.

Główną bohaterką „Lata w Nowym Jokru” jest dwudziestoczteroletnia Tracey. Pełna kompleksów dotyczących swojego wyglądu i wagi dziewczyna, jest coraz bardziej niezadowolona ze swojego życia. Do tego dochodzą ciągłe zmartwienia dotyczące jej partnera Willa – początkującego aktora, którego zachowanie nie zwiastuje im długiej i szczęśliwej przyszłości.

Pewnego dnia Tracey zostaje sama ponieważ wybranek jej serca zmuszony jest do wyjazdu na letnie występy. Dziewczyna postanawia zmienić coś w swoim życiu – zrzucić parę kilo, zadbać o własne ciało. Powoli zaczyna dostrzegać prawdziwą siebie. Jej zauroczenie ukochanym nagle przestaje być tak wielkie, gdy dociera do niej jak naprawdę wygląda ich związek.

Jak potoczą się jej losy? Czy rozłąka jest w stanie odmienić uczucia?

„Lato w Nowym Jorku” to lekka lektura, którą czyta się naprawdę szybko. Wendy Markham w ciekawy sposób pokazuje czytelnikowi, że istnieją sytuacje, w których nie warto jest dalej brnąć w związek bez przyszłości. Podobało mi się ukazane przez autorkę przedstawienie dwóch klas społecznych – ludzi bogatych i biednych. Na pochwałę zasługuje także przedstawienie charakterów Tracey i Willa, które tak bardzo się od siebie różnią.


Polecam wszystkim tę lekką i przyjemną lekturę, wręcz idealną na chłodne wieczory! :)

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins! :)
*Okładka pochodzi ze strony: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2556,lato-w-nowym-jorku.html

2 komentarze:

  1. Na jesienne dni taka książka jest idealna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka wydaje się ciekawa.:)

    http://krainaksiazek0.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń