wtorek, 28 sierpnia 2012

Jana Oliver – „Córka łowcy demonów”


Tytuł: „Córka łowcy demonów”
Autor: Jana Oliver
Wydawnictwo: Replika
Liczba stron: 400
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-76741-62-8
Cena: 34,90 zł
Dostępna też: Księgarnia Gandalf

Ostatnio coraz częściej ciągnie mnie do książek z wątkami paranormalnymi. To pewnie wina wakacji. Gdy nie czuję odgórnie narzuconego tempa, które tak naprawdę towarzyszy mi ciągle podczas roku akademickiego, mam problemy z zaprzestaniem rozmyślań na temat otaczającego mnie świata. Wszystko kończy się tym, że jak najszybciej, w celu wyleczenia się z chandry, muszę zaaplikować sobie jakieś dobre fantasy, najlepiej ze znaczącym wątkiem romantycznym.

Na „Córkę łowcy demonów” trafiłam przypadkiem podczas przeglądania katalogu książek Wydawnictwa Replika. To właśnie na tej pozycji zawisło na dłużej moje oko. Przyciągnęła mnie jej mroczna okładka i tytuł, dające zapowiedź smakowitego kąska. Wiem, wiem, książek nie należy oceniać po okładce. Cieszę się, że w tym wypadku treść jest równie dobra co szata graficzna.

Mamy rok 2018. Główną bohaterką historii jest siedemnastoletnia Riley Blackthorne, córka słynnego łowcy demonów Paula Blackthorne’a, która marzy by podążyć śladem ojca. Świat chyli się ku upadkowi. Ogarniający wszystkich chaos zamierzają wykorzystać demony pragnące przejąć władzę nad ludzkością. Nie cofną się przed niczym aby osiągnąć swój cel. Uratować świat może jedynie Gildia szkoląca łowców demonów, która obecnie potrzebuje każdej pomocy. Riley jest jedyną kobietą zasilającą szeregi Gildii. Jak skromna i czasami niezdarna nastolatka zdoła sobie poradzić z narastającym niebezpieczeństwem?

Jana Oliver wykreowała oryginalny świat i naprawdę wciągającą fabułę. Demony, ich podział na różne kategorie, sposoby walki z nimi, anioły, śmierć i wszechogarniające zniszczenie to tematyka coraz częściej poruszana w powieściach dla młodzieży. Autorka „Córki łowcy demonów” poradziła sobie z tymi wątkami naprawdę dobrze. W powieści pojawia się wiele zwrotów akcji, których czytelnik wcale by się nie spodziewał. Liczne walki, intrygujące poboczne postacie to jedynie nieliczne z wielu plusów tej pozycji. Urwanie historii w momencie tak naprawdę ważnym sprawiło, że nie mogę się doczekać kolejnej części tej niesamowitej historii.

Serdecznie polecam wszystkim mającym ochotę na odprężenie przy dobrej lekturze. :)


*Okładka pochodzi ze strony: http://replika.eu/szukaj.php?wyd=0&id3=357&k=&tyt=&szuk=1Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika:)


13 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie przeczytam tę książkę, mam na nią niemałą ochotę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam coś co mnie odpręży w ostatnim tygodniu wakacji^^
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety książka raczej nie dla mnie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś może przeczytam, muszę poszukać w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 5. czyli znów coś dla siebie widzę:)
  brzmi obiecująco :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio znowu nabieram ochoty na romans paranormalny, więc może ta książka będzie idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam o tej książce, ale na razie nie mam czasu :( Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie nie moje klimaty. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się nawet ciekawie. (Dobry paranormal romance nie jest zły! ;)) No ale ostatnio siedzę częściej w obyczajówkach. No i pewnie w bibliotece znajdę tę książkę dopiero za jakiś czas ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Paranormal romance to nie moje klimaty, nie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię paranormal romance więc kiedyś sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak jak piszesz, przyciąga uwagę okładką, chyba poszukam jej w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń